امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398 برابر با 22 سبتامبر 2019

با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر نیرو انجام شد: مبادله قرار داد تکمیل شبکه و اجرای تصفیه خانه فاضلا ب تربت حیدریه با سرمایه گذاری بخش خصوصی

  • یکشنبه, 01 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 مبادله قرار داد تکمیل شبکه و اجرای تصفیه خانه فاضلا ب تربت حیدریه با سرمایه گذاری بخش خصوصی مبادله قرار داد تکمیل شبکه و اجرای تصفیه خانه فاضلا ب تربت حیدریه با سرمایه گذاری بخش خصوصی http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،قرارداد تکمیل شبکه فاضلاب و احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرتربت حیدریه به ارزش سه هزار میلیاردریال با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نیرو و نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه. زاوه و مه و لات در مجلس شورای اسلامی در تهران مبادله شد.

حسین اسماعیلیان ؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی مدل اجرای این طرح را بیع متقابل (BUY BACK) اعلام کرد و با بیان اینکه تاکنون حدود 43 درصد جمعیت شهر تحت پوشش خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار گرفته است افزود: با تکمیل شبکه فاضلاب تربت حیدریه تعداد مشترکین تحت پوشش از 43درصد فعلی به 100درصد و ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب هم از 150 لیتر برثانیه به 300 لیتر برثانیه افزایش خواهد یافت.

وی  افزود:این طرح ظرف چهار سال تکمیل ومشترکین تحت پوشش از ۴۳درصد فعلی به ۱۰۰درصدافزایش می یابد و درمقابل پساب تولیدشده به مدت ۲۵ سال و بطور متوسط هر سال 6.9میلیون مترمکعب در طول دوره بهره برداری تجاری در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد گرفت.

اسماعیلیان این قرارداد را شامل احداث مدول تصفیه خانه به ظرفیت 12هزارمتر مکعب در شبانه روز ، 100کیلومتر شبکه و نصب 22 هزار انشعاب فاضلاب دانست و افزود: همچنین مبلغ 900 میلیارد ریال در بازه زمانی شش ساله از محل منابع این قرارداد صرف آبرسانی ، تعادل بخشی و اصلاح شبکه آب این شهر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت هزینه های جاری ماهانه بهره برداری و نگهداری از شبکه و تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه را حدود 10 میلیارد ریال اعلام کرد که آبفای تربت حیدریه این مبلغ را با عملیاتی شدن قرار داد صرف بخش آب (اصلاح و کاهش هدر رفت)خواهد کرد.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2946

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید