امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن بیان کرد: تسهیل‌گری در مشارکت شهروندان به منظور نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر

  • یکشنبه, 14 مرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
تسهیل گری در مشارکت شهروندان برای سرمایه گذاری منطقه ثامن مشهد تسهیل گری در مشارکت شهروندان برای سرمایه گذاری منطقه ثامن مشهد http://mashhadomran.ir

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران به نقل از روابط عمومی شهرداری ثامن ، سید فرهاد حجازی ،معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن مشهد در گفتگو با برنامه زنده رادیویی"شهر ما" بر تسهیل‌گری در مشارکت شهروندان به منظور نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر تاکید کرد.

وی ،با اشاره به بکارگیری سیاست‌های مشارکت شهروندان در اجرای طرح نوسازی و بهسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: در دوره جدید مدیریت شهری، نگاه ویژه‌ای به مشارکت مردم در نوسازی بافت فرسوده وجود دارد؛ معتقدیم همانطور که مشهد باید برای خدمت به زائران آماده باشد، باید برای سکونت مجاوران نیز شرایط لازم را داشته باشد.

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن مشهد با تاکید بر تسهیل‌گری در طرح نوسازی بافت فرسوده، ابراز امیدواری کرد: با توجه به استقرار و فعالیت مدیریت جدید تسهیل گری و مشارکت ها در مجموعه نهاد مجری طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامون حرم مطهررضوی، امیدواریم در اجرای این مهم با استقبال خوب مردم و ساکنان بافت مواجه شویم.

وی افزود: برای این منظور بانک مسکن تسهیلاتی در نظر گرفته است و آماده هستیم با ارائه تسهیلات و مشارکت شهروندان، نوسازی را تسریع بخشیم و همچنین از پتانسیل انبوه‌سازان استفاده می‌شود تا شهروندان تمایل پیدا کرده و نسبت به ساخت و ساز در این منطقه راغب شوند.

حجازی به بیان سبقه طرح پرداخت و ادامه داد:20 سال پیش طرح نوسازی اطراف حرم مطهر آغاز شد و قرار بود طرح تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار گیرد. اما به دلایل مختلف از جمله نامساعد بودن شرایط سکونت در منطقه و طولانی شدن پروژه، شهروندان ساکن محله ثامن از آنجا کوچ کردند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2748

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید