امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

نزدیک به نیمی از مددجویان کمیته امداد مشهد، حاشیه نشین هستند

  • دوشنبه, 08 مرداد 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 برابر آخرین آمار 49 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مشهد در حاشیه شهر سکونت دارند. برابر آخرین آمار 49 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مشهد در حاشیه شهر سکونت دارند. http://mashhadomran.ir

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مهدی حسین پور، سرپرست حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت: اکنون 47 هزار و 187 خانوار مشهدی با جمعیت 83 هزار و 350 نفری از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند که این نهاد به 30 هزار و 58 خانوار تمام خدمات حمایتی را ارائه می دهد.


وی ادامه داد: 18 هزار و 558 خانوار در سکونت گاه های غیررسمی و حاشیه های شهر مشهد سکونت دارند که از این تعداد 12 هزار و 239 خانوار مشمول حمایت تمام خدمات کمیته امداد می شوند.

حسین پور با اعلام اینکه متاسفانه حاشیه شهر مشهد فقر چندگانه را دارد افزود: نیاز اصلی مددجویان تحت حمایت این نهاد در حاشیه شهر مشهد مسکن و بهداشت است چراکه در این مناطق به لحاظ یکسری مسایل اجتماعی وفرهنگی به این امور خیلی توجه نمی شود.

وی اظهار کرد: با ایجاد زمینه اشتغال و ارائه خدمات مناسب در شهرها و روستاهای تحت حمایت ، می توان از مهاجرت به شهرها جلوگیری و از توسعه حاشیه نشینی که نتیجه آن گسترش فقر و آسیب های اجتماعی است پیشگیری کرد.

وی با اعلام اینکه متاسفانه شهر مشهد بزرگترین حاشیه نشینی را دراستان دارد ادامه داد: در شهرستان های تربت حیدریه، نیشابور و سبزوار نیز پدیده حاشیه نشینی وجود دارد که یک آسیب تلقی می شود.
 اکنون این نهاد بیش از 186 هزار خانوار در کل استان را تحت حمایت دارد که شامل تمام خدمات، یک و یا چند خدمت از حمایت های کمیته امداد می شوند زیرا برابر آخرین آمار 49 درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مشهد در حاشیه شهر سکونت دارند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2730

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید