امروز: شنبه 29 تیر 1398 برابر با 20 جولای 2019

آخرین خبرها

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه؛ ایجاد 150 هزار شغل توسط کمیته امداد خراسان رضوی

  • جمعه, 22 تیر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 کمیته امداد خراسان رضوی از ابتدای تاسیس تاکنون 150 هزار شغل را با اعطای تسهیلات ارزان قیمت ایجاد کرده است. کمیته امداد خراسان رضوی از ابتدای تاسیس تاکنون 150 هزار شغل را با اعطای تسهیلات ارزان قیمت ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از  سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی کمک‌های دولت و مجلس شورای اسلامی را موجب ارائه خدمت مطلوب به مددجویان دانست و افزود: اکنون 186 هزار خانوار نیازمند به دلایلی دچار مشکل هستند که تحت حمایت کمیته امداد خراسان رضوی قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تمایل به توانمندشدن دارند افزود: این نهاد از ابتدای تاسیس در خراسان رضوی 150 هزار فرصت شغلی را برای مددجویان خود ایجاد کرده است.
آسوده 11 درصد از اشتغال و کارآفرینی ایجاد شده در سال گذشته در این استان را مربوط به کمیته امداد دانست و افزود: با استفاده از منابع بانک‌ها و اعتبارات کمیته امداد، تسهیلات قرض الحسنه به مجریان طرحهای اشتغال اعطا شد و شاهد جذب 95 درصدی اعتبارات بانکها بودیم.
وی با عنوان اینکه اقدامات کمیته امداد در بخش اشتغال صرفا محدود به اعطای تسهیلات نیست ادامه داد: این نهاد نظارت های خود را از طرح های اشتغال فعال، به صورت منظم و مستمر دارد و یکی از عوامل موفقیت و تحقق امر اشتغال در این نهاد بحث نظارت آن است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی کمک به فروش و بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان را مطرح کرد و افزود: کمیته امداد با مشارکت آستان قدس رضوی و سپاه امام رضا(ع) در دوسال گذشته 12 نمایشگاه عرضه و فروش محصولات مددجویان را در داخل و خارج استان ایجاد کرده است.
وی هم چنین از راه اندازی نمایشگاه فروش محصولات ویژه حجاج با همکاری سازمان حج و زیارت خراسان رضوی به عنوان یک ایده ابتکاری برای اولین بار در کشور خبر داد و اعلام کرد: از ظرفیت حج استفاده شده تاحجاج امسال برای تهیه سوغات از کالای ایرانی بهره مند شوند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی جنگ کنونی در مقابل دشمن را اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد: باتوجه به وضعیت اقتصادی و توصیه‌های موکد رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، باید اقتصاد کشور درون زا باشد و همه با خرید از کالاهای ایرانی در جهت حمایت از کارگران ایرانی حرکت کنندو بعنوان سربازان این جبهه درست عمل کنیم.
آسوده به نخبه پروری و کمک به بروز استعدادهای فرزندان مددجو توسط کمیته امداد اشاره کرد و گفت: اکنون 25 هزار دانش آموز و چهار هزار دانشجو از خدمات فرهنگی و آموزشی کمیته امداد خراسان رضوی بهره‌مند شده‌اند.
وی ایجاد بستر زیارت برای 130 هزار مددجو و قشر نیازمند در سال گذشته را در قالب طرح شوق زیارت با همکاری آستان قدس رضوی اعلام کرد.وی ضمن اشاره به همکاری آستان قدس رضوی وخدمات ارایه شده به 130 هزار مددجوی این نهاد در بخش زیارت، موضوع کمک به خانه دار شدن مددجویان را مهم برشمرد و بیان کرد: سال گذشته هزار و 280 مسکن برای مددجویان ساخته شده است اما همچنان 40 هزار خانوار فاقد مسکن مناسب هستند.
وی با بیان اینکه اکنون دو میلیون خانوار در خراسان رضوی ساکن هستند گفت: مشارکت مردم ظرفیت ویژه ای است که با حضور آنها و تعهد در ساخت خانه، هر یک ویا دو خانواده می توانند یک واحد مسکن را برای یک خانواده نیازمند بسازند تا همه خانه دار می شوند.
آسوده یکی دیگر از خدمات کمیته امداد را پرداخت تسهیلات ارزان و قرض الحسنه به مددجویان و اقشار نیازمند در قالب کارگشایی و اشتغال دانست و اظهار کرد: سال گذشته 21 هزار فقره تسهیلات با اعتبار 80 میلیارد تومان پرداخت شد.
وی کمک به ازدواج جوانان و اهدای جهیزیه به نوعروسان مددجو و نیازمند را مطرح کرد و افزود: با مشارکت خیران خوشبختانه سال گذشته هیچ نوعروسی برای دریافت کمک هزینه ازدواج و جهیزیه در نوبت نماند و امیدواریم امسال هم با حضور گسترده نیکوکاران این امر عملیاتی شود.
آسوده درمان و هزینه های ناشی از آن را عنوان کرد و ادامه داد: کمیته امداد از پزشکان و جراحان نیکوکار دعوت به همکاری می کند تا به صورت رایگان و يا تخفیف در تعرفه مرحله ویزیت تا درمان مددجویان را انجام دهند.
وی با اعلام اینکه کمیته امداد امانتدار مردم در انفاقات، صدقات و زکات است بیان کرد: کمیته امداد وجوهات مردمی جمع آوری شده از محل را در همان محل و طبق نیت نیکوکار هزینه می‌کند که مراکز نیکو کاری ما در مساجد محلات سند این ادعا است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: تهاجم دشمن به کمیته امداد با حضور هوشیارانه وبموقع مردم با شکست مواجه شد و باعث رشد بیش از 100 درصدی در اطعام ماه رمضان و 60 درصدی در جمع آوری فطریه شد.
وی به آثار معنوی مشارکت در طرح ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: اکنون 50 هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که نیکوکاران با واریز ماهانه50 هزار تومان می توانند سرپرستی آنها را متعهد شوند.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 2681

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید