امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398 برابر با 22 سبتامبر 2019

کارخانه اسید سیتریک جوین با پایان عملیات ساخت آماده بهره برداری شد

  • پنج شنبه, 28 مرداد 1395
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
کارخانه اسید سیتریک جوین با پایان عملیات ساخت آماده بهره برداری شد Mashhadomran.ir

سبزوار-فرماندار جوین گفت: کار ساخت بزرگترین کارخانه اسید سیتریک خاورمیانه در این شهرستان با هزینه 39 میلیون یورو تسهیلات ارزی و پیگیرهای دولت تدبیر و امید پایان یافت و آماده بهره برداری شد.

 

پايگاه خبري مشهد عمران به نقل از ايرنا،ابراهیم جدی کار روز پنجشنبه اظهار داشت: ساخت این کارخانه صنعتی سال 1378 با سرمایه اولیه 125 میلیارد ریال و محوریت شرکت کشت صنعت جوین آغاز اما به دلیل کمبود اعتبارات و نقدینگی متوقف شد.
وی ادامه داد: با تاکید دولت یازدهم در زمینه تکمیل طرحهای عمرانی، برای تکمیل کارخانه اسید سیتریک جوین دو هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات سرمایه گذار و تسهیلات دولتی هزینه شد.
فرماندار جوین گفت: این کارخانه سالانه ظرفیت تولید 20 تا 40 هزار تن اسید سیتریک را دارد و همچنین با بهره برداری از آن 200 اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
سیتریک از مهمترین اسیدهای عالی است که به عنوان طعم دهنده و پایدارکننده مورد استفاده قرار می گیرد. اسید سیتریک دارای مصارف متعدد در صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی، آرایشی است.

* بهره برداری 38 طرح همزمان با هفته دولت
وی در ادامه اظهار کرد: همزمان با هفته دولت 38 طرح عمرانی، خدماتی، توزیعی، صنعتی و بهداشتی درمانی با هزینه 149 میلیارد و 690 میلیون ریال در جوین بهره برداری می شود.
جدیکار این طرحها را شامل سالن ورزشی، آسفالت راههای روستایی، طرحهای هادی روستایی، ساختمان آزمایشگاه و اتاق عمل شماره دو بیمارستان ولی عصر(عج)، آبیاری تحت فشار، برقرسانی روستایی، خانه مددجو و خانه عالم برشمرد.
شهر نقاب مرکز شهرستان 54 هزار نفری جوین در فاصله 310 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

پايان خبر/*

منتشر شده در پروژه های عمرانی
کد خبر: 1238

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید